System rozdzielaczowy to nowoczesne rozwiązanie instalacji wentylacyjnej stosowane w biurach i domach jednorodzinnych. Stanowi alternatywę dla „konwencjonalnej” metody dystrybucji powierza za pomocą kanałów i kształtek Spiro.

System powstał w odpowiedzi na oczekiwania klientów w całym kraju. Jego producentem jest Inwest-Produkt, firma działająca na białostockim rynku.

Współcześnie promowane budownictwo energooszczędne prowadzi do uszczelniania ścian i okien budynku. Zaś nasze wymagania co do komfortu zwiększają zapotrzebowanie na systemy eliminujące przykre zapachy, wilgoć i zaduch. Należy więc odrzucić dotychczasowy sposób myślenia, w którym wentylacja była czymś mało istotnym, bo rozwiązywała się samoistnie. Wentylacja z odzyskiem ciepła jest konsekwencją logicznego myślenia o domu „oddychającym” bez tracenia energii. Kontrolowana wentylacja staje się coraz powszechniejsza. We właściwie wentylowanym pomieszczeniu panuje zdrowy mikroklimat. A o to przecież chodzi, by komfortowo wypoczywać, pracować i zdrowo żyć.


Dziś sprawna wentylacja w pomieszczeniach to bnie przejaw luksusu, ale konieczność. Nowa linia produkcyjna w firmie Inwest projekt gwarantuje zachowanie nienagannej jakości produktów oraz krótkich terminów realizacji zamówień.

System rozdzielaczowy pozwala wygodnie i szybko wykonać montaż instalacji wentylacji mechanicznej w biurze lub zabudowie jednorodzinnej. Wykonaną instalację można ukryć w wylewkach, stropach, pod suchymi czy mokrymi tynkami.

System składa się ze:

  • skrzynek rozprężnych, służących do połączenia kanału elastycznego z anemostatem nawiewnym lub wywiewnym,
  • skrzynek rozdzielaczowych, służących do połączenia kanałów wentylacyjnych z centralą wentylacyjną,
  • elastycznego kanału wentylacyjnego o średnicy zewnętrznej 75 mm z powłoką antystatyczną, antybakteryjną i antygrzybiczną, która pozwala zachować czystość systemu rozdzielaczowego oraz zapewnia odpowiednie parametry i czystość powietrza nawiewanego.

Skrzynki rozprężne ocynkowane wraz z antybakteryjnym kanałem elastycznym układa się w warstwie styropianu na stropie, gdzie zostają zalane betonem lub pod stropem w przypadku zastosowania sufitu podwieszanego.


Kształtki stosowane w systemie

Zalety systemu rozdzielaczowego:

  • niezwykle łatwy montaż: brak kolan, trójników,
  • połączenia na uszczelkach EPDM, gwarantują szczelność instalacji,
  • bardzo dobre właściwości akustyczne i izolacyjne,
  • możliwość czyszczenia,
  • niskie opory przepływu powietrza,
  • gwarancja czystości powietrza.

I przypomnijmy jeszcze krótko, iż firma Inwest Produkt zajmuje się produkcją: kana- łów i kształtek prostokątnych, podstaw dachowych, wyrzutni i czerpni, tłumików wentylacyjnych, przepustnic powietrza i kształtek do systemu rozdzielaczowego. Jej zakład produkcyjny znajduje się w Białymstoku przy ul. Przędzalnianej 8. Posiada nowoczesny, dobrze wyposażony park maszynowy. Jej działalność koncentruje się na produkcji elementów wentylacyjnych, wykonanych z blachy ocynkowanej i nierdzewnej.

– Oferujemy rozwiązania wentylacyjne do budynków użyteczności publicznej, biur i domów jednorodzinnych – mówi Jarosław Kuryś z firmy Inwest Produkt. – Zapewniamy fachową obsługę, szybką realizację zamówień i korzystne warunki współpracy. Gwarantujemy dobry produkt, przystępną cenę i dostawę materiałów na budowę. Jesteśmy otwarci na stałą współpracę handlową.

 

Spodobał Ci się artykuł?